
Tavaszi csendesnap a Launai iskolában
2025. március 10-én tartottuk tavaszi csendesnapunkat. Ez egy rendhagyó nap, amikor keressük a közösségépítés és a kapcsolódás lehetőségeit, mind egymással, mind az Úrral.
A napot minden évfolyam közös reggelizéssel, játékokkal, beszélgetéssel kezdte, majd 9 órától a Tatai Református Egyházközség Zenei csapatának szolgálatával folytattuk és vettük fel a nap hangulatát, témáját. Jó hangulatú közös éneklésben volt részünk. Az énekek között hallottuk Isten hívását az Ő igéjéből és az egyik zenész fiatal mondta el bizonyságtételét Isten szeretetéről, amelyet megtapasztalt a gyülekezetben, az ifiben és a zene csapatban. Ezután a program két irányba folytatódott.
Az általános iskolások a teremtéstörténettel foglalkoztak, rajzoltak, gyurmáztak, beszélgettek az osztályban tanító tanáraikkal. A napok történéseit átélve, megjelenítve bontódott ki a Teremtő Isten szándéka és műve, amely a mi világunk. A délelőtt második részében mindenki megalkothatta egy külön lapra a saját világát, hogyan látja a körülötte levőket, a természetet. Végül pedig minden osztály egy-egy virágládába és cserepekbe virághagymákat, virágmagokat és virágpalántákat ültetett, vetett, dugványozott. Ezekkel a növényekkel az lesz a feladatuk, hogy gondozzák. Istenünk azt bízta ránk, hogy vigyázzuk és őrizzük a földet, amelyet nekünk alkotott. A virágok gondozásával erre szeretnék a gyermekek figyelmét felhívni, gyakorlatba ültetve tanítani őket a teremtésvédelemre. Köszönet a szülőknek a felajánlásokért.
A szakgimnáziumnak más témája volt ezen a napon. A közös zenélés és dicsőítés után a művelődési házban folytatódott számukra a program, ahol az SDG (Soli Deo Gloria diákmozgalom) önkéntesei hoztak egy interaktív freestyle kosaras és egy brake tánc bemutatót. A diákok halltattak bizonyságtételt arról, hogy Isten miként tud megszólítani és elhívni a szolgálatba egy olyan embert, akiről talán sokan lemondtak, aki sok rosszat tett és akit Isten ennek ellenére szeretett, megváltott és akinek új életet adott. Ezek után az iskola épületénbe visszasétálva osztályonként folytatták a programot. Témájuk a negatív megkülönböztetés, előítéletek lerombolása volt. Ezzel kapcsolatban folytak a játékok, beszélgetések, feladatok. A nap végén a diákok a Lélek gyümölcseit vizsgálták meg, s a csoportvezetők arra bátorították őket, hogy válasszanak egyet a lélek gyümölcsei közül, amelyet igyekeznek a saját életükben is megélni, kialakítani, küzdeni érte az idei böjti időszakában.
Böjt kezdetén kaptunk egy napot, hogy megálljunk, időt töltsünk az Úr Igéjével, szeretetével, örömével, csendjével, hogy szívünkben megéljük a bűnbánatot, a megnyugvást és megerősödjünk az Ő kegyelmében.
Hála és köszönet minden szolgáló pedagógusnak, zenésznek, önkéntesnek.
Soli Deo Gloria
Nagy Krisztina, iskolalelkész